Kategórie      
Výrobcovia / značky

Výrobcovia

Úvod OUTDOORSPORT.SKVýrobcovia

BENESPORT Po 15 rokoch existencie je táto značka na Slovensku považovaná nielen za synonymum úspechu ale aj kvality, ktorou sa jej výrobky úspešne zapísali do povedomia odberateľov a zákazníkov na celom Slovensku. V roku 2000 začala firma používať okrem značky BENE i značku BENESPORT. Obe značky sú registrované ochrannou známkou. BENE je latinské slovko, ktoré v preklade znamená dobre a to slovo je základom našej firemnej filozofie. Naším cieľom je, aby sa naši zákazníci cítili za každých podmienok v našich veciach dobre a aby bolo dobro tým, čo ich bude po celý život sprevádzať a k tomu by sme radi prispeli aj my. Firma momentálne sídli v Spišských Tomášovciach a zamestnáva 30 pracovníkov z okolitých obcí.

 

BERTONI EYEWEAR je značka okuliarov zriadená pre šport a voľný čas, vznikla na základe dvadsaťročných skúseností technikov v sektore športovej optiky.
Okuliare BERTONI EYEWEAR sú už dlhší čas využívané v motocyklistike vďaka použitým kvalitným materiálom a ich schopnosti zjednotiť štýl, dizajn a eleganciu. Všetky modely boli detailne kontrolované a vytvorené tak, aby spĺňali potreby v každej konkrétnej športovej disciplíne

 

TERMOPRÁDLO BRYNJE NAJLEPŠIE ŠPORTOVÉ TERMOPRÁDLO NA SVETE JE Z NÓRSKA 
Brynje je designované, vyrábané a exportované ako športové spodné prádlo s najlepšou funkčnosťou od roku 1887. Brynje Super Thermo sieťovinovej konštrukcie bolo priebežne modifikované. Jeho vysoká úžitkovosť potrebná pri outdoorových aktivitách spľňa aj armádne požiadavky viacerých štátov.

 

SPORTCOOL, s. r. o. je slovenská výrobná spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2004 pretransformovaním sa z firmy SPORTEX®. Nosným výrobným programom sú športové svetre, čiapky, čelenky, šiltovky, kukly zo špičkových materiálov s dôrazom na vysoké tepelno-izolačné vlastnosti, optimálnu priedušnosť, voduodpudivosť a vysokú odolnosť proti znečisteniu a mechanickému opotrebovaniu. SportCool, s. r. o. pokračuje ako následník firmy SPORTEX® v 19 ročnej tradícii výroby pleteného oblečenia pre šport a voľný čas. Bohaté skúsenosti v odbore, design a materiály odpovedajúce svetovým trendom, sú zárukou kvality a dobrého uplatnenia sa na domácom a zahraničnom trhu.

 

ZAJO Na počiatku boli „golfky“ Spoločnosť ZAJO bola založená 1. júla 1996 Jurajom Králikom v provizórnych garážových podmienkach. Podnetom na začiatok bol nedostatok klasických turistických nohavíc, známych ako „golfky“, na Slovenskom trhu. Pre pragmatickú potrebu jedinca: „byť v prírode v suchu“, sa začala éra momentálneho lídra outdoor-ového oblečenia na Slovensku. Máme toho mnoho za sebou, no ešte viac pred sebou Z počiatočného jedného modelu turistických nohavíc sa s postupom pribúdajúcich rokov stal široký sortiment oblečenia pre všetky aktivity spájajúce sa s prírodou, ale aj trávenia voľného času. Do kolekcie pribudlo hardware-ové vybavenie ako sú stany, či batohy. Stále rozširujúca sa kolekcia reflektuje aktuálne trendy a potreby nielen tuzemského, ale aj svetového trhu. V kolekcii sa stále viac presadzujú high-end materiály od renomovaných spoločností ako sú Polartec (USA), Toray (Japonsko) či Carvico (Taliansko). Zipsy - dôležitá súčasť každého výrobku, sú dodávané výhradne spoločnosťou YKK (Japonsko)so zárukou kvality.  Zmenami prešiel aj design výrobkov a propagačných materiálov spoločnosti. V roku 2007 nastala zmena v logo type a spoločnosť sa akreditovala na ISO 9001 a ISO 14001. Dôkazom kvality výrobkov značky ZAJO je spolupráca na rôznych mediálnych projektoch (Celebrity Camp, Miss Universe 2008, odievanie redaktorov väčšiny televíznych staníc na Slovensku), ako aj množstvo sponzorovaných expedícií do všetkých kútov sveta. (Lipari, Himaláje, Tilichopeak a ďalšie) Z chvostu na vrchol V súčasnosti má značka ZAJO zastúpenie vo viac ako 60-tich predajniach na Slovensku medzi nimi v predajni Adam Sport Ružomberok, alebo outdoor e-shope www.adamsport.eu a vo viac ako 10 krajinách sveta. Na počiatku bol jeden druh turistických nohavíc a v súčasnosti je to viac ako 120 modelov oblečenia a hardware-u.

 

NORTHFINDER  Hľadať sever už nie je cestou do neznáma. Atmosféra pokoja, ostré svetlo lomiace sa o vrcholy skál a ľahké poryvy vetra sú prítomnosťou. Sever našiel svoju tvár. NORTHFINDER. NORTHFINDER je značkou, ktorá nekladie obmedzenia. Je voľbou prirodzenej a slobodnej osobnosti. Úspech je dôkazom, že sme našli spôsob akým vo svojich kolekciách spojiť mladícku dravosť s dospelou eleganciou, cenovú dostupnosť a vynikajúcu kvalitu, masovú obľúbenosť a krehkého ducha individuality. Sú to malé detaily, ktoré tvoria dokonalosť. My v NORTHFINDER veríme, že tvoriť úspešnú značku je umením spájať spoločné a prijímať odlišné, preto je pre nás stálym potešením možnosť rozvíjať značku spoločne s Vami. Našim obchodníkom poskytujeme zázemie silnej značky overenej na niekoľkých európskych trhoch.

 

ASOLO Poslaním firmy Asolo je vytvoriť obuv, ktorá zodpovedá Vašim potrebám: od prechádzok k trekkingu, od turistiky po najnáročnejšie výstupy v ľade či ťažkom teréne. Za každého počasia a v akejkoľvek nadmorskej výške. Naša obuv je navrhnutá pre Vaše nohy. Perfektne sedí a podporí Vás k maximálnemu výkonu. Flexibilné, ľahké a zároveň veľmi odolné. Zmiernia záťaž na kritických miestach chodidla, neprepustia vlhkosť ani chlad a umožnia nohe dýchať. Podrážky majú výborný záber v každom teréne a zabránia pošmyknutiu aj pri tých najprudších zostupoch. To všetko sú dôvody, prečo máme tisíce spokojných zákazníkov po celom svete a tiež prečo naša značka obdržala medzinárodné ocenenia za kvalitu a inováciu. Naše topánky nepoznajú limity. Pozrite sa kam až sa dostali na nohách našich testovacích horolezcov. (link) Asolo - 30 rokov brilantných riešení V 70. rokoch sme mali prvý model ľahkých a veľmi pohodlných topánok. Volal sa Scout. Prvý krát sme použili revolučný systém Asoflex. Áno, bol to úplne nový spôsob ako si vychutnať hory. V 80. rokoch prišla technológia AFS. Prvé topánky pre profesionálnych horolezcov so vstrekovanou konštrukciou. Pevné, ľahké, prispôsobivé a takmer nezničiteľné. Zaslúžene získali prestížne ocenenie „Compasso d´Oro“ za designovú inováciu. V 90. rokoch výzkum pokročil. V spolupráci so známym Americkým Inštitútom sme predstavili Globaline - nový biomechanický design. Naše výrobky sa stále približujú skutočným potrebám nohy. Prišlo 21. storočie a s ním rada FSN. Zlúčenie technológie a designu. Topánka FSN 95 bola ocenená americkým outdoor magazínom ako najlepšia trekkingová obuv roku.

 

MILO Poľský výrobca kvalitného turistického a horolezeckého oblečenia s výborne spracovanými strihmi a bestsellerom medzi outdoorovými nohavicami z materiálu Extendo

 

SALOMON  Francúzska firma, ktorá vyrába jedny z najkvalitnejších topánok v Európe

 

TEMPISH  Krátkym pohľadom do histórie firmy uvádzame, že vznikla v marci 1997 a jej hlavná náplň bola veľkoobchodná činnosť v Slovenskej republike v oblasti športového náradia a náčinia, špeciálne in-line kolieskových korčulí, doplnkov a chráničov, zimných hokejových korčulí a krasokorčulí zn. TEMPISH. Postupne sa ponuka rozširovala o ďalšie výrobky našej značky, športová obuv-kopačky, halovky, lopty futbalové, basketbalové, hádzanárske a volejbalové, skateboardy, basketbalové komplety, dosky a koše, športové funkčné prádlo TEMPISH- best for me, hokejky, florbalové hokejky a doplnky, badmintony, nafukovacie matrace, plávacie dosky, kolobežky...

 

PROGREESS Zaoberá sa výrobou a distribúciou športového, outdoorového oblečenia a funkčného prádla pod ochrannou značkou PROGRESS®. Okrem outdoorového oblečenia a termoprádla, dováža na Slovenský trh outdoorovú obuv Garsport z Talianska, a k tomu nemecké ošetrovacie a impregnačné prípravky pre termoprádlo, outdoorové oblečenie a obuv HEY. V roku 2011 pribudla k týmto značkám aj renomovaná talianska značka okuliarov a prilieb SH plus.

 

NORDBLANC Značka NORDBLANC vznikla v roku 2003. Zaoberá sa designom a výrobou oblečenia a doplnkov pre šport avoľný čas pre zákazníkov, ktorí preferujú funkčnosť, design a kvalitu. NORDBLANC výrobky kladú dôraz na funkčný dizajn a moderné technológie spracovania. Pútavé vizuálne prevedenie a dynamika produktov je vedľa vyvážených cien hlavnouprednosťou značky.

 

TERMOVEL vysoko stabilná textilná firma s výrobou voľnočasovej módy, výrobkov pre fitness a tiež termobielizne, ktorá je zastúpená pod značkou Termovel na slovenskom, českom a zahraničnom trhu. Medzi  úspechy môžu zaradiť nielen maloobchodnú sieť predajní, v ktorých májú zastúpenie, ale aj obliekanie profesionálov ako sú športovci, záchranári, horolezci, polícia a armáda SR a ČR.

 

SILVINI Cyklo oblečenie a bežkárske oblečenie od česko-talianskej značky.

 

LASTING  Špecialista na výrobu a vývoj funkčných športových ponožiek od roku 1991.Dynamický vývoj výroby priniesol veľkýúspech v odbore technicky funkčných ponožiek. Pre vaše nohy zabezpečuje zvyšujúce sa funkčnosť pre extrémne náročnéšporty, a tiež pre víkendové aktivity.

 

SENSOR Sensor sa stal za dobu svojej existencie synonymom funkčného termoprádla, ponožiek a cyklistického oblečenia .Zavznikom značky Sensor stála túžba vyrobiť termoprádlo vysoko funkčný a pritom príjemnejšie ako myší kožúšok. Ako prvázískala licenciu firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, prvý zaviedla ploché švy do celej kolekcie.

 

FERRINO Ferrino je synonymom pre perfektnú technológiu, spoľahlivosť, dlhoročný vývoj a dizajn.Firma  bola založená už vroku 1870. Na začiatku roka 1900 začala s vývojom a výrobou vybavenia pre pobyt v prírode.

 

SIR JOSEPH Firma Sir Joseph patrí medzi popredné firmy na svete, ktoré vyrábajú perové expedičné vybavenie. Je členom Európskej Outdoorové organizácie, European Outdoor Group, ktorá sa zásadným dielom podieľa na vývoji nových svetovýchtrendov v oblasti outdoorového vybavenia.

 

UNDER AMOUR Cieľ Under Armour je, neustále pomáhať každému športovcovi zlepšovať výkon za pomoci nadšenia, vedy a neúnavnej snahy o inováciu. Dnes ani nie po dvoch dekádach je značka Under Armour najinovatívnejšiou na svete v oblasti funkčného športového oblečenia, obuvi a športových doplnkov.

 

TILAK  Česká značka Tilak vyrába technické oblečenie pre horolezcov a všetkých, ktorí aktívne trávia voľný čas v prírode.Používa najlepšie dostupné materiály a najmodernejšie technológie, z ktorých niektoré sú v Európe unikátne. Výrobky Tilak sú testované pri najťažších akciách v horách celého sveta.V roku 1993 podpísal zmluvu s firmou Gore a začala výrobagoretexového oblečenie pod obchodnou značkou KAMMsport. Tilak, a.s. je v súčasnosti distribútorom značiek Meindl, Nanok aSoto na slovenskom trhu.

 

AKU  Firma Aku ponúka expedičné topánky, horolezecké topánky, turistické topánky, outdoorové topánky, trekingové topánky,pohorky na horolezectvo, VHT, turistiku i camping, botasky a športovú obuv.
K výrobe používa najnovšie technologické postupy a materiály ako Cordura, Gore-tex alebo Vibram.

 

MARSUPIO je talianska spoločnosť založená od r.1976 zameraná hlavne na výrobu loveckých,turistických, športových batohov, ruksakov a turistických sedačiek pre deti.Dôraz prevedenia výrobkov je predovšetkým na funkčnosť, komfort, a spoľahlivosť . Výskum sa zameriava nielen na inováciu materiálov, dodržiavanie akosti najvyššej kvality, starostlivé prevedeniejednotlivých detailov (polstrovaný chrbát, popruhy, nastaviteľný systém, variabilné príslušenstvo), ale odráža aj v dizajnenajnovších módnych trendov. To všetko vďaka testovaciemu tímu, ktorý kontroluje kvalitu produktov a hodnotí ich.Najpredávanejší výrobok z produkcie fi.Marsupio v našej ponuke je detský turistický nosič Marsupio Carry Baby  pre deti s nosnosťou do 20kg

 

PRIMUS zo Švédska sú synonymom kvality, spoľahlivosti a predovšetkým jednoduchej obsluhy.  Primus je severské krajiny legendou. Nech spaľujete benzín, kerozín, petrolej alebo plyn, varič nesklame. S radom doplnkov od závetrí po zapaľovačanikdy nezostanete v chlade bez teplých tekutín.

 

ASOLO - 30 rokov brilantných riešení. V 70. rokoch mali prvý model ľahkých a veľmi pohodlných topánok. Volal sa Scout. Prvý krát použili revolučný systém Asoflex. Bol to úplne nový spôsob ako si vychutnať hory. V 80. rokoch prišla technológia AFS. Prvé topánky pre profesionálnych horolezcov so vstrekovanou konštrukciou. Pevné, ľahké, prispôsobivé a takmer nezničiteľné. Zaslúžene získali prestížne ocenenie „Compasso d´Oro“ za designovú inováciu.V 90. rokoch výzkum pokročil. V spolupráci so známym Americkým Inštitútom predstavili Globaline - nový biomechanický design. Prišlo 21. storočie a s ním rada FSN. Zlúčenie technológie a designu. Topánka FSN 95 bola ocenená americkým outdoor magazínom ako najlepšia trekkingová obuv roku. Poslaním firmy Asolo je vytvoriť obuv, ktorá zodpovedá Vašim potrebám: od prechádzok k trekkingu, od turistiky po najnáročnejšie výstupy v ľade či ťažkom teréne. Za každého počasia a v akejkoľvek nadmorskej výške.

 

BEAL vyrába cez 30 rokov horolezecké, pracovné a špeciálne laná pre záchranné zložky i armádu. Vďaka nepretržitému vývoju a testovanie v spolupráci s poprednými svetovými lezcami patrí BEAL na prvé miesto vo svete. Na trhu lán je dlhé roky firma BEALhnacou silou určujúce smer, predovšetkým vďaka inováciám ako je napr. Program System, prvý skutočne "univerzálny" lanoJoker, až po elektronické čipovanie lán ... Aj napriek tomu, že je BEAL (od r 1986) najväčším výrobcom horolezeckých lán na svete, zostáva stále rodinnou a priateľskú firmou, ktorá spolupracuje a dlhodobo podporuje popredné svetové lezca, ako súLynn Hill, Stefan Glowacz, Patrick Edlinger, Alex Huber, Babanov Valery a ďalšie. Michael BEAL má tiež veľmi úzky vzťah kživotnému prostrediu, preto tiež niekoľko rokov pracuje na zníženie vplyvu výroby lán na životné prostredie.

 

BUFF  navrhuje, produkuje a distribuuje cez 90 % svojich výrobkov v Igualade (neďaleko Barcelony), v meste, kde to všetko začalo. Kancelárie a výrobné priestory sa nachádzajú v jednej budove o rozlohe 8.000m2. Vďaka tomu je možné celý proces od začiatku výroby až po distribúciu precízne sledovať a tým zaistiť maximálnu možnú kvalitu.Vlajková loď medzi produktami je multifunkčná šátka v tvare tunela - Original BUFF®, originálny a praktický doplnok k oblečeniu, ktorý Vás ochráni v nepriaznivých podmienkach a silných mrazoch, vetru, horúceho slnka… Buff sa vyváža do 60 zemí...

 

COLEMAN je na trhu už viac ako 100 rokov. V roku 1901 mal mladý muž s podnikateľským duchom skvelý nápad vyrábaťlampy vo Wichite v Kansase. Jeho podnikavosť spoločne s vynaliezavosťou stále vedie značku Coleman vpred. Predstavuje využitie vysoko kvalitných materiálov, svetové znalosti v odbore a snahu o inováciu tak, aby mohla ponúknuť praktické, odolnéa výkonné produkty, či už je potrebujete v kempe alebo drsnej divočine. Značka Coleman sa zameriava na výrobu produktov preaktívny pohyb v prírode, a preto sa usilujeme o to, aby tieto produkty pobyt v prírode zjednodušovali. Keď hovoríme onepremokavosti, odvetrávanie stanu, podlepených švíkoch a iných patentoch zabezpečených ochrannou známkou, môžete sibyť istí, že vychádzajú z dlhotrvajúci praxe v tomto odbore.

 

DEUTER  je najstaršou značkou vyrábajúcou batohy. Firma bola založená Hansom Deuterom už v roku 1898 v nemeckom meste Augsburg - Oberhausen a na prelome storočia zásobovala bavorskú poštu taškami a vrecami na listy. Neskôr, od roku 1905 sa firma začala tiež zameriavať na požičiavanie veľkých stanov. Ďalší rozvoj potom v roku 1910 priniesol výrobu prvých batohov, stanov, rozšírenie výroby tašiek a ďalších doplnkov, určených predovšetkým pre armádne vybavenie. Prvá horolezecká výprava s batohmi a ďalším vybavením Deuter smerovala do Pamíru už v roku 1928. Prvým skutočným hitom sa stal batoh Tauern, použil ho dokonca Hermann Buhl pri prvom výstupe na Nanga Parbat (8,125 m) v roku 1953.  V roku 1985, kedy Deuter získal patent na revolučný chrbtový systém Deuter Aircomfort, ktorý sa s určitými úpravami vyrába dodnes.Značný úspech firma dosiahla so svojimi cyklistickými batohmi. V roku 1990 bola predstavená kolekcia cyklobatohov s chrbtovým systémom Airstripes. O 15 rokov neskôr firma vyvinula SHIELD System – jedná sa o integrovaný chránič chrbtice, ktorý ponúka väčšie bezpečie adrenalinovým nadšencom. Batohy Attack sa vďaka Shield system pyšnia zlatou medailou za inovatívny prístup v súťaži Eurobike. V roku 2006 Deuter prišiel s ďalším vylepšením, a to systémom SL-WOMEN'S FIT. Batohy Deuter so skratkou SL sú špeciálne tvarované pre ženy.Dnes sa firma už veľmi rozrástla – svoje zastúpenie má v 45 krajinách. Deuter sa radí medzi TOP 5 predajcov batohov na svete. Vďaka neustálym inováciám sú kvalitné batohy Deuter skvelou voľbou pre milovníkov aktívneho života. Deuter je členom skupiny Bluesign, ktorá zaručuje udržateľnú výrobu textilných výrobkov s ohľadom na prírodou a s rešpektom k pracovníkom. Veľmi obľúbené sú multifunkčné batohy Freerider, pohodlné a flexibilné batohy Futura, ruksaky ACT Lite so skutočne veľkým úložným priestorom, či praktické ľadvinky.

 

Eisbär navrhuje a vyrába najlepšie lyžiarske čiapky a svetre pre rakúsky lyžiarsky tím pre viac ako 50 rokov. V ich krásnej továrniv západnom Rakúsku na prekrásnom Dunaji, zruční remeselníci používajú iba kvalitne priadze a úplety z celého sveta, abyvytvorili produkt neprekonateľný v kvalite, dizajne a funkčnosti. Ak niekedy pôjdete do skrine svojich otcov alebo babičiek auvidíte lyžiarske čiapky, ktoré nosia 20, 30 možno aj 40 rokov, to je kvalitná čiapka, a rovnaké sú aj lyžiarske čiapky Eisbär, ktoré vydržia aj niekoľko rokov športového vyžitia na snehu a mrazu.

 

MAMMUT sa od ručnej  výroby lán prepracovala k modernej vyspelej firme zaoberajúcej sa výrobou a predajom lán, úpletov, popruhov a výstrojov pre  horolezectvo a Outdoor. firma V roku 1862 Kaspar Tanner  v Dintikonte pri Lenzburgu položil základný kameň firmy na ručnú výrobu lán. Prevažná časť vyrobených lán išla pre poľnohospodárstvo. V roku 1962
firma oslávila svoju 100 – ročnú existenciu. Z remeselníckej výroby lán sa stala technicky vyspelou firmou, ktorá  mala dôležite postavenie v športovej oblasti. Dva roky po oslave firma produkovala prvé dynamické lano, ktoré pohlcovalo energiu pri páde cez svoju elastickosť. V roku 1978 prezentuje Mammut prvú bundu a nohavice Altitude z vtedy absolútne nového materiálu GORE-TEX®.1. júla 2006 štartuje nová predajová organizácia „ Mammut Sports Group Benelux BV“ , ktorá si posilnila svoje ohnisko v ďalších troch krajinách Belgicko, Holandsko a Luxembursko. Od 1998 sa o trh v Beneluxe staral Ron a Deborah van der Brugge,  ktorý riadil distribúciu Mammut Sports Group v celom Beneluxe a teraz  ešte úzko spolupracuje s hlavným stanom v Seone. Úspech posledných rokov spočívala  nielen  na perfektných cieľových skupinách optimalizovaných produktoch, ale tiež na partnerských vzťahoch k dealerskej sieti s nákladným zákazníckym servisom. V neposlednom rade podporuje pri úspechu tiež vzrastajúci umocňovaný marketing – súbormi opatrení ako reklamné kampane, starostlivo vytvárané katalógy ako aj dlhodobá spolupráca s aktívnymi a známymi horolezcami a partnerskými organizáciami. Z malého, remeselníckeho, rodinného podniku sa vyvinula moderná, inovačná firma, ktorá počíta zs veľkým počtom zákazníkov. Okolo 300 spolupracovníkov, dcerska firma v Nemecku, norsku, USA a Japonsku celosvetovú dealerskú sieť ako aj infraštruktúru, do ktorých bolo v posledných rokoch veľa  investované, je Mammut Sports Group AG pre ďalší rast dobre vybavený.

 
GERBER založol Joseph R. Gerber. Svoju mladú firmu Gerber Legendary Blades popísal ako spoločnosť zrodenú k tomu, aby vyrástla do veľkého sveta obchodu, bola to úplná pravda. To, čo začalo v roku 1939 ako malosériová ručná výroba darčekových sád príborov určených ako vianočné darčeky, sa premenilo v produkcii pre tisíce zákazníkov po celej krajine. Už v roku 1960 bol Gerber jednou z najdôveryhodnejší a najviac cenených značiek vyrábajúce noža. Aj viac ako 70 rokov od svojho založenia spoločnosť Gerber stále rastie. Stále funguje na rovnakých princípoch, na ktorých bola Josephom R. Gerber vybudovaná. Rešpektovaná značka, ktorej produkty kombinujú vysoko kvalitné materiály a inovatívny dizajn tak, aby vydržali dlhé roky používania. Od elegantných nožov z nehrdzavejúcej ocele z 50. až 60. rokov (Magnum Hunter), až po dnešné ľahkej vreckové nože Open Frame konštrukcia s klipom (Remix). Gerber však dnes už zďaleka nie sú len nože. Multitool, sekery, pílky, mačety, čelové lampy, svetlá, sady na prežitie - to je ďalší smer, ktorým sa Gerber vydáva. S rovnakými štandardmi pre kvalitu a dizajn, tak ako tomu bolo od samotného počiatku.
 
 
 
HUSKY bola založená v roku 1997 s cieľom vyrábať a dodávať na trh kempingové vybavenie, turistické batohy a športové oblečenie. Od začiatku kládli dôraz na originalitu a kvalitu spracovania svojich výrobkov, takže základom produkcie je dôraz navývoj a dizajn a starostlivá selekcia kvalitných materiálov. Zameriavajú sa predovšetkým na zákazníkov, ktorí aktívne trávia svojvoľný čas športom, v prírode a na horách. Nikdy nebolo ich ambíciou ani cieľom stať sa masovo rozšírenú značkou, ale snažia sa osloviť pomerne jasne definovanú cieľovú skupinu zákazníkov - priaznivcov outdooru, campingu, lyžovanie, hôr, turistiky ....

 

JULBO okuliare sa vyrábajú už do roku 1888, kedy v dedinke Morez v pohorí Jura začal Jules Baud vyrábať svoje prvé slnečné okuliare. Nevolali sa síce Julbo, tak boli podľa mena zakladateľa firmy pomenované neskôr, ale už od samého začiatku sa držali úvodnej myšlienky, ktorá firmu ženie dopredu i dnes – Inovácia. Aj preto sú okuliare Julbo obľúbené medzi viacerými vrcholovými športovcami, ktorí svojimi skúsenosťami pomáhajú pri vývoji noviniek.

 

LA SPORTIVA sa začala vyrábať v 20. - 40. rokoch 20. storočia v údoliach Fassa a Fiemme v Dolomitoch v Taliansku. Miestny obuvník Narciso Delladio tu začal ručne vyrábať dreváky a kožené topánky pre drevorubačov a poľnohospodárov, ktorí dôverovali v jeho šikovné ruky. Počas 2. svetovej vojny vyrábal Delladio topánky pre armádu. Z tohto obdobia pochádza aj patent na špeciálny šnurovacie systém, ktorý neskôr začali používať všetci významní výrobcovia obuvi. Po 2. svetovej dobré meno topánok "Calzoleria Sportiva" prekročilo hranice horských údolí a dostalo sa až k mestám Trento a Bolzano. V 50. rokoch nastúpil do firmy Narcisiov syn Francesco a vybudoval novú a priestrannú výrobnú halu na predmestí Tesero, kde sa začali vyvíjať a vyrábať lyžiarske topánky pre rýchlo sa rozvíjajúci šport. Značka La Sportiva bola prvýkrát predstavená na veľtrhu v Miláne, a následne potom po celej Európe.

 

ADIDAS   je firmou s celosvetovým pôsobením v dizajne, vývoji a marketingu športovej obuvi, odevov a príslušenstvom s poslaním stať sa vedúcou športovou značkou sveta. Značka Adidas je súčasťou Adidas Group korporácie, ktorá zahrňuje značky ako Reebok, TaylorMade a Rockport.

 

AKU Turistická obuv AKU sa dá charakterizovať pri každom novom modeli ,ktorý je vyrobený so skutočnou lásku k výrobku , postavený na dlhoročnej tradícii prestížnej talianskej remeselnej zručnosti. Výskum pomocou vlastných nových technológii a výskumom AKU, spoločne s dizajnom a garantovanou kvalitou sa produkty AKU dostali na špicu outdorového trhu s trekovou obuvou.

 

ALPINA   Obuv ALPINA je slovinský výrobca outdoorové športovej obuvi vrátane bežeckých a zjazdových topánok, zimnej obuvi a turistických topánok je široko známy tiež v južnej Európe, a to pre odlišný tvar dámske a pánske topánky . Spoločnosť disponuje s reťazcom viac než 100 obchodov po celom Slovinsku, Chorvátsku a Bosne.

 

ASICS   V Európe má ASICS veľké sympatie a vynikajúcim percentuálnym výsledkom sa na jednotlivých trhoch s športovou obuvou nachádza na popredných miestach. Hlavnými oblasťami sú bežecká obuv a textilný tovar, vychádzková obuv, obuv na tenis a indoorová obuv hlavne na volejbal, hádzanú a squash. Hľadáte bežeckú obuv ? Ako si správne vybrať bežeckú obuv ? Bežecká obuv Asics je tou správnou voľbou kde japonská precíznosť je pretavená do detailov charakterizujúcu špičkovú bežeckú obuv a profesionálne vybavenie pre beh, futbal, tenis, bedminton, squash, volejbal, hádzanú a mnoho ďalších športových disciplín. V posledných rokov sa bežecké topánky ASICS často umiestňujú na popredných priečkach testovania bežeckej obuvi.

 

Copyright 2015 - 2021 © OutdoorSPORT.sk